Praktisks padoms

Ieteikumi laulības gredzena izvēlē

divi skaisti savijusies laulību gredzeni

Vai esat ielūkojušies juvelieru veikalu plauktos, kuros izvietoti laulību gredzeni? Tā tikai ir pārpilnība – tik dažādi materiāli, stili, cenas! Kā atrast savu? Kā sašaurināt iespējamo izvēli? Dalāmies ar vairākiem noderīgiem padomiem, kas varētu palīdzēt izdarīt labāko izvēli!

Vispirms apspriede

Tā kā laulību gredzeni ir kā simbolisks kopā dzīvošanas apliecinājums, tos vislabāk būtu izvēlēties kopā, ņemot vērā gan topošās sievas, gan vīra gaumi un stila izjūtu. Jāsāk ar materiāla izvēli. Ja kādam no pāra pilnīgi un galīgi nepatīk, piemēram, zelts, tad jāapsver iespēja izvēlēties gredzens no kāda cita materiāla vai jāmēģina rast kompromiss, piemēram, savstarpēji kombinējot vairākus dārgmetālus. Tiesa, nav nepieciešams arī pilnībā pielāgoties vienam otram, jo arī laulības būs nemitīga kompromisu māksla. Līdz ar to arī gredzenu, piemēram, var izvēlēties atšķirīga dizaina vīram un sievai, taču tas būs simboliski, ja abiem gredzeniem tomēr būs kāds vienojošs elements – materiāls, dārgakmens, gravējums vai tml.

Papildu bonusi

Kad izdevies vienoties par pamata lietām – laulību gredzena stilu un materiālu, ir laiks padomāt arī par detaļām. Tā kā gredzens tiek pirkts ilgam laikam, ir vērts tā izvēlei veltīt pietiekami daudz laika, kopā apspriežot dažādas nianses. Varbūt gredzenu vēlaties papildināt ar dārgakmeņiem? Bet varbūt vēlaties tajā iegravēt kādu jums vien zināmu simbolu? Varbūt vēlaties kādus nestandarta ornamentus, kas jūsu gredzenus padarīs par tādiem vienīgajiem pasaulē? Atliek vien ļaut vaļu fantāzijai un mēģināt saprast, vai juvelieriem būs pa spēkam realizēt jūsu drosmīgos sapņus.

Dzīvesveida nozīme

Domājot par gredzeniem, nozīme ir arī jūsu dzīvesveidam. Ja pāris ir aktīvs, ja daudz sporto, veic fizisku darbu, visticamāk, labāk būs izvēlēties gredzenu bez smalkām detaļām, kas varētu traucēt ikdienas aktivitātēs.

Būtisks noteikti ir arī jautājums par gredzena cenu. Vislabāk par to vienoties vēl pirms iegādes brīža, lai saprastu “rāmjus”, kuros noteikti ir jāiekļaujas. Jo gredzenu piedāvājums veikalos ir tiešām plašs, tajā katrs atradīs kaut ko sava maciņa biezumam atbilstošu.