Veselība

Izplatītākās ofisa darbinieku saslimšanas

tipisks ofisa darbinieks

Regulārs ofisa darbs pie datora – tā mūsdienās strādā vairums cilvēku. Liekas, ka sēdošam noteikti darbam nevajadzētu būt grūtam un krietni vieglākam par smagu fizisku darbu, taču ne vienmēr tā ir taisnība. Ne visi zina, ka arī ofisa darbiniekiem ir savas raksturīgas slimības un traumas. Kādas tās ir un ko darīt sāpju gadījumā?

Muguras sāpes un deformācija 

Viena no izplatītākajām ofisa darbinieku “traumām” ir dažāda veida mugurkaula deformācijas. Tās var skart jebkuru mugurkaula daļu – kakla skriemeļus, jostas daļu vai kādu citu. Galvenais iemesls tam ir ilgstoša atrašanās nedabiskā pozā. Rezultātā mugurkauls pielāgojas šim stāvoklim un deformējas.

Lai izvairītos no šāda veida problēmām ir ieteicams iegādāties speciālu ofisa krēslu, kas nodrošinās pareizu muguras izliekumu. Tāpat arī ieteicams regulāri ņemt pārtraukumus un veikt staipīšanās vingrinājumus. Ja jūs jutāt kādas muguras sāpes, noteikti būtu nepieciešams konsultēties ar savu ģimenes ārstu, veikt masāžas un apmeklēt fizioterapeitu.

Galvassāpes 

Galvassāpes ir būtiska parādība, kas rodas ilgstoši pavadot laiku pie datora. Nereti iemesls šai parādībai ir tā pati mugurkaula deformācija. Taču noteikti šo pazīmi nevajadzētu ignorēt. Galvassāpes var liecināt par diezgan nopietnām saslimšanām. Ja jūs konstatējat sev regulārās galvassāpes, steidzami dodieties pie ārsta un meklējiet to cēloni.

Karpālā kanāla sindroms

Karpālā kanāla sindroms ir viena no populārākajam “ofisa slimībām”. Parasti to raksturo roku sāpes, pirkstu tirpšana un nejutīgums. Parasti šie simptomi pastiprinās nakts laikā. Galvenais slimības iesmesls ir monotons darbs ar rokām, piemēram, darbs ar klaviatūru. 

Pēc savas būtības karpālā kanāla sindroms ir nervu nospiedums kanālā. Tam ir vairākas ārstēšanas alternatīvas – viss ir atkarīgs no saslimšanas pakāpes. Slimību var ārstēt ar medikamentu vai fizioterapijas palīdzību, vai nopietnākos gadījumos ar operāciju. Operācijas efekts ir tūlītējs un sāpes pazūd ilgtermiņā.

Pasliktināta redze

Regulārs darbs ar ekrānu vairumā gadījumu izraisa vienu nopietnu problēmu – redzes pasliktināšanos. Acis nogurst visu laiku skatoties vienā punktā, turklāt ekrāna spilgtuma pasliktina situāciju.

Lai izvairītos no straujas redzes pasliktināšanos, vismaz reizi stundā ir ieteicams ņemt nelielu pauzi jo darba, kuras laikā nepieciešams atpūtināt acis.