Skaistums

Krūšu palielināšana un grūtniecība

sieviete, kas apsver krūšu palielināšanu

Daudzas sievietes sapņo par lielākām un formīgākām krūtim. Tieši tāpēc krūšu palielināšāna 2020. gadā ir tik populāra. Pie plastiskajiem ķirugiem visā pasaulē katru dienu ar lūgumu palielināt krūtis vēršas tūkstošiem sieviešu. Par krūšu palielināšanu cilvēkiem rodas simtiem jautājumu. Un šajā bloga rakstā mēs atbildēsim uz jautājumiem par vienu no populārākajām tēmām. Krūšu palielināšana un grūtniecība. 

Vai krūšu palielināšana ietekmē spēju barot ar krūti?

Nē, krūšu palielināšana to neietekmē. Implants pēc ievietošanas labi turās noeteiktajā vietā. Tas neizkustās, nespiež, neapgriežas otrādi, neizdala toksīnus vai citas vielas. Tas nevar pārplīst un silikons neiztecēs ārā. Tas arī saglabā apjomu un nepaliek ne lielāks, ne mazāks. Īsāk sakot – tas nekādā veidā neskar un neitekmē piena dziedzerus. Līdz ar to ir arī atbilde uz citu ar krūšu palielināšanu sasistītu jautājumu – krūšu implanti neizraisa piena dziedzeru vēzi.

Vai krūšu implantus var ievietot, plānojot grūtniecību?

Teorētiski tas nav aizliegts, jo krūšu implanti pēc ievietošanas neitekmē spēju iznēsāt bērnu, sievietes fertilitāti vai spēju barot ar krūti. Taču periodā, kad sieviete cenšas tikt pie bērna, operāciju ieteicams atlikt uz vēlāku laiku. Lai arī pirms operācijas rūpīgi tiek izvērtēts sievietes veselības stāvoklis, pasaulē mēdz gadīties, ka sievietei krūšu palielināšanas operācija tiek veikta, tai esot stāvoklī. Tā, protams, ir ārstu nolidība. (Tieši tāpēc ieteicams veikt krūšu operācija tikai pie labākajiem plastiskajiem ķirugiem). Un cik zināms, pirmajā grūtniecības trimestrī ir ieteicams atteikties no jebkāda veida papildus ārstnieciskajām manipulācijām.

Krūšu operāciju ir ietecams veikt pirms vai pēc grūtniecības?

To var veikt gan pirms, gan pēc grūtniecības. Taču svarīgi atcerēties, ka grūtniecība manāmi ietekmē sievietes krūtis. Grūtniecības un zīdīšanas laikā tās var palikt ievērojami lielākas’, izstaipīties un zaudēt savu formu. Tāpēc jāzina, ka, ja operācija tika veikta pirms grūtniecības, pēc bērna barošanas ar krūti, krūtis var zaudēt savu formu, un operāciju var nākties atkārtot. Taču ja skatās uz šo situāciju no citas puses, pēc krūšu palielināšanas operācijas pāris nedēļas nedrīkst cilāt rokas un nēsāt smagumus. Līdz ar to, ja operācija tiek atlikta uz periodu pēc grūtniecības, šis periods varētu ieielgt. Iespējams, ka būs jāgaida mirklis, kad bērns paaugsies, jo cilāt mazu bērnu nedrīkstēs.

Krūšu palielināšana vai korekcija nekādā veidā neatstāj negatīvu ietekmi uz sieviešu veselību. Līdz ar to kombinācija “krūšu operācija + grūtniecība” ir pilnīgi droša un nekaitīga.