Skaistums

Venīri – ceļš uz ideālo smaidu

sieviete ar lielisku smaidu, kas sasniegts ar zobu venīriem

Vai jebkad esi domājis par to, ka vēlētos ko mainīt savā smaidā, iegūstot gaišāku zobu toni, vai aizpildot kādu nepilnību? Bieži vien ievērojamas izmaiņas pacienta izskatā tiek veiktas mainot zobu estētiku. Tieši šādiem mērķiem mūsdienās lielu popularitāti ir guvušas zobu plāksnītes jeb venīri.

Kas ir zobu plāksnītes jeb venīri?

Zobu venīri ir plānas, pēc individuāla pasūtījuma un zobu krāsas izgatavotas plāksnītes, kas tiek piestiprinātas pie zobu priekšpuses, mainot to krāsu, garumu, formu vai izmēru. Svarīgs aspekts ir arī tas, ka tiek saglabāts dabisks zobu izskats, tas neprasa tik daudz laika kā zobu kroņu veidošana un venīri ir izturīgi pret dažāda veida pigmentāciju.

Kādi uzlabojumi tiek veikti ar venīriem?

Tieši zobu tonis ir ļoti bieža pacientu sūdzība. To var uzlabot arī balinot zobus, tomēr venīri ir efektīgāks risinājums, jo uzlabo ne tikai zobu toni, bet aizpilda arī spraugas. Ja sakodiens nav pareizs, uzturā tiek lietoti pārmērīgi daudz skābi dzērieni vai ēdieni, tas var izraisīt zobu nodilšanu, ja to laicīgi neizārstē, tas var radīt diskomfortu un sāpes žoklī. Ja kādreiz tika veikta stomatoloģiska procedūra, kurā bija nepieciešams novīlēt zobus un tas tika veikts pārāk daudz, tad ar venīru palīdzību var pagarināt zobu un iegūt simetrisku smaidu.

Kā procedūra tiek veikta?

Parasti mērķa īstenošanai pietiek ar 3 apmeklējumiem. Viens ir konsultācijas, bet pārējie divi – venīru piemeklēšanai un uzklāšanai. Pacientam jāpastāsta savas vēlmes un kādam būtu jābūt sasniedzamajam rezultātam. Zobārsts var veikt rentgenu vai paņemt mutes un zobu nospiedumus, lai izgatavotu vispiemērotākās zobu plāksnītes. Pirms to uzklāšanas tiek mazliet noslīpēta zoba emalja, lai varētu uzklāt venīrus, un tas nemainītu sakodienu un zobu biezumu. Ievērojot pilnvērtīgu mutes higiēnu, zobu plāksnītes ir ilgtermiņa ieguldījums, to kalpošanas ilgums ir vismaz 10-15 gadi.  Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecības komandā ir speciālisti šajā procedūrā un palīdz atgūt pacientu pašpārliecinātību.